Posted on: 31 października, 2021 Posted by: Aleksandra Comments: 0
Młodzieńcza i pełna życia skóra
Młodzieńcza i pełna życia skóra

Każdego roku wydaje się miliardy na produkty kosmetyczne, które obiecują usunąć zmarszczki, rozjaśnić plamy starcze i wyeliminować swędzenie, łuszczenie lub zaczerwienienie. Ale najprostszym i najtańszym sposobem na utrzymanie zdrowej i młodzieńczej skóry jest trzymanie się z dala od słońca.


Światło słoneczne jest główną przyczyną zmarszczek, suchości i plam starczych. Twoja skóra zmienia się z wiekiem. Na przykład mniej się pocisz, co prowadzi do zwiększonej suchości. Starzejąca się skóra staje się cieńsza i traci tłuszcz, przez co wygląda mniej pulchnie i gładko. Uwydatniają się leżące u podstaw struktury, w szczególności żyły i kości.

Twoja skóra może również potrzebować więcej czasu na regenerację po kontuzji.

Te zmiany można drastycznie opóźnić, jeśli nie będziesz przebywać na słońcu. Chociaż nic nie może całkowicie cofnąć uszkodzeń spowodowanych przez słońce, czasami skóra może się zregenerować. Dlatego nigdy nie jest za późno, aby chronić się przed szkodliwym działaniem słońca.

5 sposobów na spowolnienie procesu starzenia

  1. Noś odzież ochronną. Kapelusz z szerokim rondem ocienia szyję, uszy, oczy i głowę. Szukaj okularów przeciwsłonecznych z etykietą mówiącą, że okulary blokują od 99 do 100 procent promieni słonecznych. Noś luźne, lekkie koszule z długimi rękawami i długie spodnie lub długie spódnice na słońcu.
  2. Często sprawdzaj swoją skórę. Poszukaj zmian w rozmiarze, kształcie, kolorze lub dotyku znamion, pieprzyków i plam. Jeśli zauważysz jakieś niepokojące zmiany, skontaktuj się z lekarzem.
  3. Unikaj sztucznego opalania. Nie używaj lamp słonecznych i łóżek opalających, a także tabletek do opalania i makijażu opalającego. Tabletki do opalania zawierają dodatek koloryzujący, który po ich zażyciu zmienia kolor skóry na pomarańczowy. Produkty do makijażu opalającego nie są balsamami do opalania i nie chronią skóry przed słońcem.
  4. Użyj ochrony przeciwsłonecznej. Filtry przeciwsłoneczne są oceniane pod względem wytrzymałości zgodnie ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF), który waha się od 2 do 30 lub więcej. Wyższa liczba oznacza dłuższą ochronę. Kupuj produkty z numerem SPF 15 lub wyższym. Szukaj również produktów, których etykieta mówi: szerokie spektrum (co oznacza, że ​​chronią przed obydwoma rodzajami szkodliwych promieni słonecznych (UVA i UVB) oraz wodoodporne (co oznacza, że ​​dłużej utrzymują się na Twojej skórze, nawet jeśli mocno się zmoczysz lub pocisz). W razie potrzeby ponownie nałóż balsam.
  5. Trzymaj się z dala od słońca. Unikaj słońca między 10 a 15. To wtedy promienie UV są najsilniejsze. Nie daj się zwieść pochmurnemu niebu. Szkodliwe promienie przechodzą przez chmury. Promieniowanie UV może również przenikać przez wodę, więc nie zakładaj, że jesteś bezpieczny, jeśli jesteś w wodzie i czujesz, że jest chłodno.
Jeszcze brak ocen.

Oceń

Leave a Comment