Posted on: 7 listopada, 2021 Posted by: Aleksandra Comments: 0
Najlepsza sauna na twarz
Najlepsza sauna na twarz

Jedną z wielkich zalet sauny i łaźni parowych jest tonizujący wpływ na skórę. Pozostawiają skórę miękką, elastyczną i promienną – jednym słowem piękną. Osoby regularnie korzystające z sauny i łaźni parowej mają atrakcyjny, zdrowy blask, który dodaje im atrakcyjności.


Powodem, dla którego sauna i para są tak dobre dla skóry, jest głębokie oczyszczanie spowodowane silnym poceniem. Pory otwierają się szeroko i cały nagromadzony brud można łatwo wypłukać.

Najlepsze korzyści dla ujędrnienia skóry daje sauna całego ciała, ale ci, którzy chcą szybko poprawić swoją cerę, mogą uzyskać podobne rezultaty dzięki systemom sauny twarzy. Te „mini-sauny” są przeznaczone do nakładania pary na twarz w celu takiego samego głębokiego czyszczenia, jak pełna sauna lub łaźnia parowa.

Jak działa sauna do twarzy

Sauna do twarzy posiada elektryczny element grzejny na spodzie urządzenia. Podgrzewa wodę (która jest przechowywana w małym zbiorniku) do temperatury wrzenia, powodując unoszenie się pary. Niewielki rozmiar zbiornika zapewnia szybkie wytwarzanie pary.

Nad zbiornikiem umieszczona jest ergonomicznie zaprojektowana maska, która wychwytuje i kieruje parę na twarz. Możesz kontrolować ilość pary, na którą narażona jest Twoja twarz, poprzez odległość maski od twarzy.
Bezpośredni kontakt twarzy z maską zapewnia maksymalne dogłębne działanie czyszczące, ale tej pozycji należy używać tylko przez kilka chwil na raz. Po około 10 sekundach podnieś głowę, aby chłodniejsze powietrze zmieszało się z parą. Powtórz ten cykl tyle razy, ile potrzeba.

Sauny na twarz służą nie tylko do głębokiego oczyszczenia skóry; są również przydatne do udrażniania wypchanych zatok. Każdy, kto cierpi na zwykłe przeziębienie lub poważniejsze schorzenia, takie jak zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, astma i katar sienny, może używać sauny do twarzy jako inhalatora lub waporyzatora.

Niektóre sauny twarzy mają oddzielną nasadkę do inhalatora. Zamiast na całej twarzy, nasadka do inhalatora jest dopasowana do nosa i ust. Po prostu wdychaj parę, aby zapewnić niemal natychmiastową ulgę w bólu zatok.

Wskazówki dotyczące obsługi

Większość saun twarzy ma bardzo mały zbiornik, dzięki czemu woda może się szybko nagrzewać. Minusem tego jest to, że woda szybko odparowuje, więc jeśli chcesz korzystać z sauny przez dłuższy czas, powinieneś mieć przy sobie wysoką szklankę wody. W ten sposób szybko uzupełnisz zbiornik, gdy wyschnie.

Mały zbiornik oznacza niestety również, że sauny do twarzy nie można używać jako nocnego waporyzatora. Jeśli Twoje zatoki nie pozwalają Ci zasnąć w nocy, lepiej byłoby skorzystać z tradycyjnego waporyzatora, który zapewnia parę przez kilka godzin.

Para świetnie nadaje się do głębokiego oczyszczenia skóry, ale dla dodatkowego zabiegu pielęgnacyjnego możesz dodać do wody specjalne środki czyszczące, takie jak olejek z drzewa herbacianego. Już kilka kropel tego olejku doda Twojej skórze jeszcze jaśniejszego blasku i pozostawi uczucie świeżości i elastyczności.

Sauny do twarzy są stosunkowo niedrogie — zwykle za mniej niż 300 zł. Za tę cenę prawie każdy może cieszyć się działaniem dogłębnego czyszczenia i specjalną „błyszczącą” skórą, która wyróżnia użytkowników sauny z tłumu.

Jeszcze brak ocen.

Oceń

Leave a Comment